توسط انتشارات كتابستان معرفت

خداحافظ سارایوو چاپ دومی شد

خداحافظ سارایوو چاپ دومی شد

جاویدانی: انتشارات كتابستان معرفت رمان خداحافظ سارایوو را برای دومین نوبت روانه بازار كتاب كرد.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، نشر كتابستان معرفت كتاب خداحافظ سارایوو را برای دومین نوبت منتشر و روانه بازار كتاب كرد.
این كتاب كه به اذعان ناشر از برترین كتاب های چاپ شده در رابطه با جنگ بوسنی در جهان است، توسط دو خواهر به اسامی آتكا و هانا نوشته شده است. هانای ۱۲ ساله در جریان جنگ به كرواسی فرار می كند اما آتكا ۲۱ ساله در سارایوو می ماند تا از سایر خواهر و برادرهای كوچك تر خود مراقبت كند.
فصل های این كتاب یكی در بین توسط این دو خواهر نوشته شده است. روایت آتكا روایتی با ادبیات روان و هانا با ادبیاتی سخت تر است كه مترجم تلاش نموده با حفظ امانت در ترجمه، این تفاوت را به خواننده منتقل كند.
كتاب تصویری بسیار محسوس از زندگی دهشت بار مردم محاصره شده سارایوو در جنگ دهه نود میلادی را به خواننده ارائه می كند. گرسنگی، ساعت ها ایستادن در صف آب، ترس از تك تیرانداز، صدای خمپاره، قبرستان های پر شده و... آن قدر در كتاب ملموس و قابل درك بیان شده كه خواننده خودرا در شهر حس می كند.
این اثر با ترجمه عابده میرزایی برای اولین بار در سال ۱۳۹۸ روانه بازار كتاب شد و یكسال بعد از انتشار آن تجدید چاپ شده است.


منبع:

5.0 / 5
4263
1398/05/13
19:49:41
تگهای خبر: بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
جاویدانی