ابوترابی فرد با اشاره به ایستادگی ملت ایران:

هدف پهپاد آمریكایی یا كشتی انگلیسی نبود

هدف پهپاد آمریكایی یا كشتی انگلیسی نبود

به گزارش جاویدانی حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد درباره ایستادگی ملت ایران در مقابل آمریكا و دولت های اروپایی در هفته های اخیر، تصریح كرد: هدف پهپاد نبود؛ هدف شخصیت پوشالی آمریكا و ابهت فروریخته آنها بود. گرفتن كشتی انگلیسی فقط ملاك نبود، ملاك قدرت بریتانیایی بود كه در مقابل ایران احساس ضعف كرد.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به شخصیت ابراهیم خلیل الله و با بیان این كه این شخصیت و شخصیت تمام انبیاء و اولیاء الهی می تواند در جامعه امروز برای ما الگو باشد، اظهار داشت: یكی از بالاترین آثار عمل صالح این است كه انسان به آخرت نگاه می كند و همواره قدم ها و اعمال خویش را برای آخرت بر می دارد. انبیاء و اولیاء الهی همواره دغدغه مردم و گنهكاران را داشتند. ما چقدر دغدغه مردم را داریم؟ آیا این خصیصه در جامعه ما وجود دارد؟ یا اگر كسی راه حق نرود از او فاصله می گیریم؟ حضرت ابراهیم و انبیاء هیچگاه از گنهكاران ناامید نشدند و همواره به فكر آنان بودند.
حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد بامداد امروز دوشنبه (۲۱ مرداد ماه) همزمان با عید قربان و اقامه نماز این روز كه با حضور مسئولان و مردم در مصلی تهران برگزار گردید با تبریك عید قربان و با اشاره به شخصیت حضرت ابراهیم خلیل الرحمن اظهار نمود: خداوند در وجود شخصیت هایی همچون حضرت ابراهیم و انبیاء بزرگ الهی ملاك هایی را می بیند كه بر مبنای آن ملاك ها، بندگان صالح خود را انتخاب می كند و این ها صاحبان قدرت هستند و در سایه الهی با داشتن اصول اخلاقی ثابت قدم بوده و عمل آنان عملی مبتنی بر دانش، ایمان و معرفت است و این رفتار می تواند انسان ساز باشد.
وی اظهار داشت: آموزه های قرآن بر تقوا تاكید دارد. خداوند به انسان های مبتنی بر عمل صالح و اندیشه صحیح پاداشی می دهد و آن پاداش این است كه همواره به یاد قیامت هستند. اهل ایمان گام های بلند برمی دارند و آخرت را می بینند. در این زمینه علامه طباطبایی در سفارش به یكی از شاگردانش می گوید: ببین قدمی كه برمی داری برای آخرت تو ثمربخش است یا نه. امام راحل اندیشه هم خوب مردم داشتند و این رفتارها از یك مجاهد فی سبیل الله نشأت می گیرد.
خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه با اشاره به دعایی كه در قنوت نماز خوانده می شود و درخواستی كه انسان از خداوند دارد، اظهار داشت: انسان مومن قله را نگاه می كند. حضرت ابراهیم خلیل الله قوم لوط را می شناخت، اما وقتی پیام عذاب الهی را دریافت كرد با خداوند مذاكره كرد كه عذاب وارد نشود و پیامبر اسلام به جهت اینكه امت از طریق كفر برگردند همواره دغدغه داشت تا اینكه خداوند به پیامبر خطاب كرد تو فقط پیام را ابلاغ كن؛ این یعنی اولیای الهی دغدغه جامعه و گنهكاران را داشتند. حضرت نوح زمانی لب به نفرین گشود كه از سوی خداوند ناامید شد. ما چقدر در جامعه دغدغه یكدیگر را داریم. شما نمازگزاران باید بیشتر از سایرین دغدغه داشته باشید.
ابوترابی فرد افزود: رزمندگان ما همواره ایستادگی و مقاومت را سرلوحه كار خود قرار می دادند. آنها نماد اقتدار و قدرت بودند و پیام آنها همواره برای نظام و انقلاب و مسؤولان استقامت و ایستادگی بود. حضرت ابراهیم تمام بتان را شكست. ما هم باید بتان جامعه امروز را بشكنیم. آمریكا كیست كه بخواهیم در مقابل او خضوع و تواضع نماییم. دولت های اروپایی باید از ملت ایران درس بیاموزند و از شخصیت خود دفاع كنند. این مدرسه ابراهیم خلیل الله است كه مقاومت و ایستادگی را درس می دهد. اقتداری كه در هفته های اخیر نظام ایران به جهانیان نشان داد مثال زدنی است.
او اظهار داشت: حالا كه در آستانه پیروزی حزب الله لبنان هستیم باید این را بگویم كه صهیونیست ها و حامیان آنها بدانند كه بر سر نیزه می توان تكیه كرد اما نمی توان نشست. آل سعود و آل خلیفه بر سرنیزه نشسته اند و آنها محكوم به نابودی و زوال هستند. ملت كشمیر بدانند كه ما همواره حامی آنها هستیم و از دولتمردان شبه قاره هند می خواهیم كه با عقلانیت و مدیریت وحدت این كشور را حفظ كنند. صدها سال است كه مسلمان و غیرمسلمان در این منطقه همزیستی مسالمت آمیز دارند. منطقه ما ظرفیت نزاع را ندارد. از برادران كشمیر می خواهم كه مبانی انسانی و حقوق انسان ها را حفظ كنند تا همه مذاهب بتوانند در این نقطه زندگی كنند. همینطور از پیام رهبری خطاب به حجاج كه پیام وحدت و ایستادگی و شجاعت بود تشكر می كنم و امیدوارم امت اسلامی با وحدت كلمه این وحدت را تداوم ببخشند.1398/05/21
15:43:30
5.0 / 5
4188
تگهای خبر: قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
جاویدانی