تشریح برنامه های كارگروه مساجد در روزهای الله دهه فجر

تشریح برنامه های كارگروه مساجد در روزهای الله دهه فجر

جاویدانی: رئیس كارگروه مساجد دهه فجر انقلاب اسلامی برنامه های این كارگروه را تشریح و اعم این فعالیت ها را اعزام روحانی و مبلغ به خارج از كشور و این كه سامانه ای در حوزه مساجد طرح ریزی شده كه تمام مساجد می توانند كارهای خودرا در این سامانه بارگذاری كند و با یكدگیر در ارتباط باشند اعلام نمود.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حبیب رضا ارزانی امروز دوشنبه (۱۴ بهمن) در نشست اعلام برنامه های كانون فرهنگی و هنری مساجد كشور كه به مناسبت چهل و یكمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بگزار شد اظهار نمود: دهه ی فجر دهه نورانیت و خروج از ظلمت و حركت به سمت نور است. نقطه عظمت انقلاب اسلامی مسجد بود و از مسجد تمام فعالیت ها شروع شد و اقدامات انقلاب اسلامی در مسجد نیز ادامه خواهد یافت.
وی با بیان این مساله كه ۱۶ دستگاه فرهنگی عضو كارگروه مساجد در روزهای دهه فجر هستند اظهار داشت: شعار امسال در كارگروه مساجد " مسجد پایگاه وحدت و انقلاب" انتخاب شده است و شاهد مشاركت اعضا و كارگروه های حاضر در این دوره از كارهای دهه فجر انقلاب اسلامی هستیم. با كانون های فرهنگی و هنری مساجد روستا و عشایر نیز هماهنگی هایی را داشته ایم و در حدود ۱۳ هزا روستا برنامه های ایام دهه فجر برگزار می گردد.
وی یاد آور شد: امسال در سالگرد بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی كه از طرف مقام معظم رهبری عنوان شد هستیم و بر همین مبنا تمام دستگاهها برنامه هایی برای تبیین این برنامه داشته اند كه ما هم برنامه های اجرایی خودرا ذیل این بیانیه تعریف كرده ایم. همین طور برنامه هایی برای گرامی داشت یاد و خاطره سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همراهان ایشان در چارچوب های مختلف همچون پویش ختم قرآن كریم در دستور كار قرار داده ایم.
رئیس كانون فرهنگی و هنری مساجد اظهار داشت: مهمترین مساله در كارگروه مساجد توجه به ظرفیت مردمی در مساجد است چونكه انقلاب ما یك انقلاب مردمی بوده است. و بایدبا بهره گیری از ظرفیت های مردمی نشاط را در مساجد تقویت نماییم. برنامه ریزی هایی برای تكیه بر مقام شهدا و شهدای مدافع حرم داشته ایم. همین طور كارویژه امسال ما همكاری در حوزه بین الملل با سایر دستگاهها و نهادها است كه در حدود چهار دستگاه ماموریت دارند كه برنامه های كارگروه مساجد را در حوزه بین الملل اجرا كنند. همین طور سامانه ای در حوزه مساجد طرح ریزی شده كه تمام مساجد می توانند كارهای خودرا در این سامانه بارگذاری كند و با یكدگیر در ارتباط باشند.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: برگزاری نمایشگاه فرهنگی و هنری، تشكیل هیات اندیشه ورز در ۱۰ مسجد به مدت ۱۰ شب، برگزاری اردوهایی برای جوانان، مسابقه كتابخوانی اثر استاد مطهری با همكاری بنیاد شهید مطهری، فراخوان جشنواره سرود هوای تازه ویژه چهل و یكمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، كودكان فهما(انقلاب به روایات كودكان)، انقلاب به روایت هنر، پشتیبانی از مساجد و موسسات خارج از كشور، برگزاری نماز ظهر و عصر در یوم الله ۲۲ بهمن، بصیرت افزایی ویژه دانش آموزان، تولید محتوای تبلیغی و تشریحی، اعزام مبلغ به كشورهای خارجی، همین طور همكاری با سازمان تبلیغات اسلامی و اعزام ۴۰ هزار مبلغ به مساجد و حسینیه ها و هیات های مذهبی، همكاری با سازمان بسیج محلات و آذین بندی مساجد همچون برنامه های ما در این ایام است. همین طور پویش یك میلیون خط قرآن، اعزام كارگروه قرآنی ویژه دهه فجر، تجدید میثاق و گلباران مزار شهدا و... همچون برنامه های ما در این ایام است. ما در تلاشیم كه برنامه های دهه فجر مسجد محور باشد.
در این مراسم از كتاب اصول و مبانی مربی گرود و آلبوم سرود هوای تازه رونمایی گردید.
منبع:

1398/11/16
13:20:58
5.0 / 5
4335
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان جاویدانی
جاویدانی